Криза, та аналіз динаміки цін на нерухомість в Карпатах

Якщо проаналізувати останні 5 місяців, то ми побачимо, що практично починаючи з жовтня місяця 2008р. пішов спад цін на нерухомість в Карпатах. Візьмемо для прикладу 4 брендові райони, на які завжди протягом останніх 3-х років ціни росли як «по фаренгейту».Буковель

Яремча

Косів

ШешориЦі райони є улюбленими місцями як наших громадян, так і іноземців. Всі ці райони розташовані на берегах гірських річок, струмків. Чисте п’янюще повітря Карпат, панорамні краєвиди, гостинні люди, розвинута гірськолижна інфраструктура – все що потрібно для здорового відпочинку.
5 місяців тому 2-х поверховий дім в Карпатах (розмір 7х8м.), жила площа 75 м? , з усіма зручностями, душ, сауна, кухня, 2 спальні, 6 соток землі, продався за 70 000$ (район Шешори). На даний час аналогічний котедж можна придбати за 45000$.
Щодо земельних ділянок, то тут справа ще важча. Якщо на початку 2008р. наприклад на ГРК «Буковель» ціна 1-го сотика землі пропонувалася від 9000$ до 25000$ (все залежало від місця розташування ділянки), то на даний момент поступають пропозиції від 3000$.
На мою думку найнижчий пік спаду цін на нерухомість у Карпатах припаде на липень-серпень 2009р. Отож рекомендуємо потенційним покупцям задуматися і не пропустити дна падіння цін, бо як показала практика, після падіння цін буде плавне їх зростання.

Карпатський регіон останні 2 роки почали інтенсивно відбудовувати. Якщо наприклад проїхати по відомому «золотому кільцю Карпат», а це міста: Коломия, Косів, Верховина, Яремча, - то можна побачити нові мости, нові загородження-відбійники, 40% нового покриття доріг, інтенсивно ведеться будівництво готельної інфраструктури.
Беручи до уваги вище сказане, на даний час вигідно придбати ділянку в Карпатах. На це є 3 вагомі причини:

найнижчі ціни з 2005 року

падіння цін на будівельні матеріли на 40%

ціна на будівельні роботи впала на 30-40%З повагою, директор агенції нерухомості «Санта»
Копчук Любомир Васильович