Це потрібно знати при купівлі нерухомості.

Зіткнувшись з проблемою купівлі або продажу квартири, Ви напевно вже зрозуміли, що самому вирішити це завдання дуже нелегко. З метою економії зусиль, часу і засобів набагато простіше звернутися до фахівців, які професійно займаються операціями з нерухомістю. За даними статистики на сьогодні більше 90% нерухомості отримуються у результаті за участю агентств нерухомості.У нашому місті дуже багато фірм і приватні маклери, працюючих в цій сфері, правда, останніх стало помітно менше ніж раніше. На сьогодні переважна більшість громадян, бажаючих придбати якусь нерухомість, у результаті користуються послугами агентств нерухомості, але на початку процесу підбору покупці мають ілюзію того, що впораються з проблемою самі.

Розлучившись з цією ілюзією вони, проте, продовжують колишню тактику, а саме: дивляться усі варіанти, що цікавлять їх, з ким попало, зустрічаючись для перегляду обєктів з агентами біля орієнтирів на місцевості. Потім, тільки підібравши обєкт, вони бачать "офіс" агентства, якщо такий взагалі є, і розуміють, з ким зв'язалися, але вже пізно. А далі ці "шевці без чобіт" займаються контролем за випискою, сплатою комунальних платежів, оформленням документів, звільненням обтяжень і ін.

Як же розв'язати цю проблему?

Передусім, треба зрозуміти, що процес підбору складається з двох послідовних операцій:

1. Надання агентством замовникові інформації про об'єкти нерухомості, що цікавлять його, виставлені на продаж.

2. Перевірка документів і так званий "супровід" угоди.

Розглянемо їх по порядку:

Що стосується надання інформації, то потрібно усвідомити, що інформація, як і багато що інше - чим вона краща, тим вона дісталася дорожче. Деякі АН просто купують і обдзвонюють газети, таким чином можна отримати невелику кількість обєктів, "про які знають усі".

А ось щоб добути інформацію про обєкти унікальні і дешевші, потрібно заплатити за публікацію оголошень про купівлю квартир в газету, на солідні сайти, заплатити за обклеювання оголошень на вуличних щитах, заплатити домашнім секретарям. Усе це складає досить круглу суму щомісячно, тому те агентство, яке дає вибір обєктів нерухомості ніколи не братиме за свої послуги півціни, адже якщо воно може надати нерухомість значно дешевше, то замовник все одно заплатить загальноприйняті 5%.

Супровід угоди.

Останнім часом багато фірм стали щедро роздавати своїм клієнтам гарантійні сертифікати, свідчення про супровід угоди і іншу подібну документацію. У ній вони божаться і присягаються гарантувати чистоту угоди усім своїм майном. Але річ у тому, що страхування угод з нерухомістю - це один з видів страхового бізнесу, ця послуга в страхових компаніях коштує близько 100 грн. і потрібна вона украй рідко, тому що, фахівцям майже завжди видно, коли документи "проблемні" і вони не дають хід цій угоді.

Страхові компанії мають мільйонні статутні фонди, багаторічну історію і не фірмам, існуючим рік-два і що має на балансі два табурети і старий комп'ютер гарантувати що-небудь усім своїм майном, тим паче, що усі документи на продаж квартири оформляються відповідними організаціями: БТИ, нотаріат, іноді райвиконком і ін., а АН нічого не оформляє, воно тільки контролює, тому ще жоден суд України жодного разу не поклав провину за юридичні неприємності на АН.

Окремо хочемо звернути Вашу увагу на порядок розрахунків з Агентством. Деякі АН намагаються брати передоплату вже при при подачі завдатку або при оформленні замовлення на підбір. Абсолютно очевидно, що давати гроші за ледве почату роботу з неясною перспективою її результату, щонайменше наївно. Тим паче, що співробітники АН, що гарантують позитивний результат все-таки не владні над думками і вчинками продавців і покупців.

Сплативши навіть частину суми вперед і безповоротно, Ви стаєте заручником, прив'язаним тільки до цього АН, чим позбавляєте себе права вибору через інші АН більше відповідної Вам нерухомості або права ефективного продажу Вашої нерухомості через інше АН.

Як же все-таки визначитися? - запитаєте Ви.

Дуже просто - вибирайте солідні фірми, існуючі не менше 5 років. У такій фірмі Ваш гонорар не зробить погоди, співробітники дорожать своїм місцем і кар'єрою, фірма - репутацією. Не соромтеся подзвонити в офіс, перевірити чи працює у фірмі ця людина. Оціните і сам офіс, Ви адже не замовите собі шити чоботи у босого шевця, а нерухомість - річ серйозніше чобіт.

Одним словом Вашу пильність Вам не замінять нічиї клятви і обіцянки.

З повагою, директор АН СантА Копчук Любомир Васильович