Як правильно оформити угоду при купівлі земельної ділянки?

Як правильно оформити угоду при купівлі земельної ділянки?

На що слід звертати увагу при покупці землі?

Які документи потрібні для нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу ділянки? 

 

Що входить до реквізитів договору? Як правильно оформити угоду при купівлі земельної ділянки? Найбільш поширеною формою переходу права власності на землю є договір купівлі-продажу земельної ділянки.
 
Документи необхідні для продажу купівлі земліОбов'язковою умовою укладання угоди, як і будь-яких угод з нерухомістю, є нотаріальне оформлення договору відчуження. Підтвердженням придбання землі є Державний акт про право власності на земельну ділянку. Крім цього документа, від продавця може знадобитися проект відведення земельної ділянки.
 
Він визначає межі землі, координати ділянки, юридичні підстави набуття права власності продавцем, обмеження. Однак проект земельного відводу може бути на руках далеко не у всіх власників.
 
До реквізитів договору відносяться:
повне найменування сторін договору; вид угоди; предмет угоди, яким є безпосередньо земельна ділянка.
 
Також вказується місце розташування, площа та призначення землі, правовий режим та склад угідь;
документ, що підтверджує право власності Продавця на земельну ділянку;
папери, що підтверджують відсутність заборон на відчуження, а також обмежень використання ділянки, до яких відносяться заставу, орендні відносини, сервітути, сума договору;
Обов'язки сторін по угоді.
Перед придбанням землі рекомендується зробити її детальний огляд. При цьому слід враховувати, що реально оцінити майбутню покупку можна тільки в тому випадку, якщо ділянка виділена в натурі, тобто, обмежена межовими знаками. При відсутності таких знаків краще домогтися виділення землі в натурі, навіть якщо це буде пов'язано з додатковими витратами.
 
Так само варто звернути увагу на цільове призначення ділянки. Наприклад, якщо ви купуєте землю для обслуговування житлового будинку, ви не можете на ньому розмістити промислове підприємство. Точніше можете, але для цього потрібно буде змінювати цільове призначення, що може виявитися дуже проблематичним.
 
У перелік документів, необхідних для нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу земельної ділянки, що перебуває у приватній власності фізичної особи, включаються:
 
  • паспорт та ідентифікаційний код продавця та покупця;
  • свідоцтво про реєстрацію або розірвання шлюбу (при наявності),
  • нотаріально засвідчена згода другого з подружжя на укладення даного договору, як з боку продавця, так і з боку покупця;
  • довіреність, якщо від імені фізичної особи діє представник;
  • правовстановлюючий документ на землю (Державний акт на право власності на земельну ділянку);
  • довідка про відсутність (наявність) обмежень (обтяжень) за даними Державного земельного кадастру;
  • довідка про відсутність (наявність) на земельній ділянці житлового будинку, інших будівель або споруд;
  • звіт про експертно-грошову оцінку земельних ділянок (якщо його немає, то слід зайнятися виготовленням такого, що забере час і спричинить додаткові витрати);
  • документ про сплату продавцем податку з доходів фізичних осіб;
  • виписка з Державного реєстру земель (поземельної книги) - надається територіальним органом Госгеокадастру і дійсна протягом 3-х місяців з моменту видачі.
Потрібно пам'ятати, що істотною умовою договору купівлі-продажу земельної ділянки є наявність кадастрового номера.
У разі його відсутності (є державні акти старого зразка), то присвоєнням номера займається територіальний орган Госгеокадастру.
 

Відсутність кадастрового номера є підставою для відмови у посвідченні договору купівлі-продажу земельної ділянки. SV Development