Придбання квартири в споруджуваному будинку, як уберегтися від проблем.

Придбання квартири в споруджуваному будинку, як уберегтися від проблем.


Багато українських покупців житлової нерухомості роблять свій вибір на користь придбання власного житла або на стадії розробки проекту або в процесі зведення багатоквартирного будинку. Якщо вас цікавить покупка житлової нерухомості в Івано-Франківську

, то можете подивитися актуальні пропозиції на дошці оголошень нерухомості Івано-Франківська. У інвестицій в об'єкти, що будуються є суттєва перевага, адже на початковій стадії будівництва квартири обходяться набагато дешевше, ніж в уже зданій новобудові. Однак покупцям доводиться в достатній мірі похвилюватися, чекаючи вступу в права власності на квартиру. А значить гарантом чесних відносин між покупцями і забудовниками житлової нерухомості може бути тільки грамотно складений договір пайової участі.

При угодах такого роду зазвичай полягає не тільки договір купівлі-продажу, це може бути або інвестиційний договір (контракт), або також договір на поступки права вимоги. Покупець набуває права на отримання житла лише після укладення договору і повної оплати покупки. А право на оформлення квартири у власність він отримує після приймання будинку спеціальною державною комісією. Для того щоб убезпечити себе, в будь-якому з цих договорів треба вказати цінові умови, які регламентують і фіксують ціну на момент підписання договору. Треба застерегти і вказати в договорі ціну за квадратний метр, яка зобов'язана залишитися без змін після закінчення будівництва будинку.

Також вам знадобиться в договорі обумовити загальну площу квартири, а також позначити умови, при яких вам гарантовано будуть повернуті кошти в разі, якщо будівельна компанія вам надасть житло меншої площі.

Можуть виникнути проблеми і з-за отримання документів на право власності. Це пов'язано з тим, що всі учасники пайового будівництва зобов'язані підписати акт про реалізацію інвестиційного договору, для чого треба оформити документи в багатьох інстанціях, на що можуть знадобитися чималі кошти і час.

Ще однією неприємністю може бути небезпека передачі забудовниками придбаної власності третім особам. Це треба прописати в договорі приблизно в такому формулюванні, щоб продавець гарантував відсутність прав третіх осіб на цю власність, щоб власність не могла бути закладена або перебувати "під арештом". Однак на практиці трапляється всяке і компанія-забудовник може в процесі будівництва збанкрутувати, тому важливо вказати в договорі зобов'язання по поверненню сплаченої суми, а також відсотки, що компенсують покупцеві моральну та матеріальну шкоду в цьому випадку.